کاستیک سودا

سود سوزآور و کاربرد آن در صنعت کاغذ و کارتن

سود سوزآور چیست ؟

سود سوز آور در اصطلاح علمی ، همان ماده شیمیایی قلیایی سدیم هیدروکسید است با فرمول شیمیایی NaOH و با نام تجاری کاستیک سودا   Caustic soda   میباشد ، که از در کنار هم قرار گرفتن سه عنصر سدیم ، اکسیژن و هیدروژن تشکیل میشود.

سود سوزآور در میان مصرف کنندگان خود با نام های بسیاری شناخته شده است از قبیل سود کاستیک ، سود جامد ، سود پرک ،سدیم کاستیک ، سدیم هیدروکسید.

اشکال ماده سود سوزآور به دو شکل مایع و جامد می باشد . که سود سوزآور جامد با نام سود پرک و سود سوزآور مایع با نام سود مایع و یا کاستیک مایع شناخته میشود.

علت پرکاربرد بودن سود سوزآور چیست؟

سود سوزآور یا همان کاستیک سودا ویژگی های متنوعی دارد که همین ویژکی ها باعث می شود این ماده بسیار پرکاربرد باشد در صنایع بسیاری . از جمله این ویژگی ی توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • چربی بر بسیار قوی
  • خنثی کننده ی محیط هاس اسیدی
  • تنظیم کننده ی  PH

کابرد سود سوزآور در صنایع کاغذ

یکی از صنایعی که از سود سوزآور استفاده قابل توجهی می کند صنعت تولید خمیر کاغذ و تولید کاغذ و محصولات مربوطه میباشد.

همچنین از سود سوزآور در صنعت بازیافت کاغذ و کارتن نیز استفاده می شود.

خمیر کاغذ تولید شده با روش سولفات و سولفیت از طریق حذف ترکیبات لیگنین با استفاده از واحد های چندگانه استخراج توسط سود مایع، خالص سازی می شوند.

همچنین در برخی از کارخانه هایی که از فرایند کرافت برای تولید کاغذ استفاده می کنند، از سود مایع استفاده می شود. علاوه بر مصارف عنوان شده برای سود پرک، در صنعت کاغذ سازی این ماده شیمیایی به منظور حذف اولیه جوهر و هرگونه نا خالصی از کاغذ و کارتن های بازیافتی کاربرد دارد.

سود سوزآور یا همان کاستیک سودا مصرف گسترده ای دارد در صنایع گونانو و عمده کاربرد آن به عنوان یک ماده ی شست و شو دهنده است.

تولید کننده و صادر کننده سود سوزآور / کاستیک سودا

گروه صنعتی سوکا شیمی تولید کننده عمده ی سود پرک ۹۸% با بیش از دو دهه فعالیت مستمر و پویا در زمینه بازرگانی ، تولید کاستیک سودا ، واردات و صادرات مواد شیمیایی تجربه درخشان دارد.

گروه صنعتی سوکا شیمی به عنوان یک شرکت خصوصی در زمینه تولید سود پرک دریک تراز پیشرو و دانش بنیان مشغول به فعالیت می باشد .

این شرکت سالانه هزاران تن کاستیک سودا را مطابق با استانداردهای بین المللی تولید و روانه بازار داخل و خارج کشور می نماید.

شما می توانید برای استعلام قیمت و سفارش خرید سود پرک برای بازار های داخلی و خارجی  با شرکت سوکا شیمی تماس بگیرید.

تلفن: ۰۲۱۳۸۹۲۱

ایمیل: info@araxchemi.com

وبسایت: www.araxchemi.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *